Foto: Blizzard

BlizzCon 2021 byl zrušen, začátkem roku 2022 se ale dočkáme náhradní události

V letošním roce se BlizzConu opět nedočkáme. Studio Blizzard tuto nemilou novinku oznámilo na svém twitterovém účtu. Oblíbená herní událost se letos měla konat v listopadu v Anaheim Convention Center v Kalifornii. Jako důvod zrušení Blizzard uvedl obtížnou situaci s ohledem na onemocnění covid-19. Konkrétně by pro studio bylo příliš složité v rámci zdravotnických opatření udržet standard, který fanoušci od této akce očekávají.

„Příprava BlizzConu je sama o sobě epickou a velmi komplexní záležitostí, která vyžaduje mnoho měsíců přípravy,“ uvedla výkonná producentka BlizzConu Saralyn Smith. „Nyní jsme však již za hranicí toho, abychom mohli vytvořit akci, kterou bychom vám chtěli v listopadu představit.“ Plány, které měl Blizzard pro letošní rok, se tedy viditelně neslučují s tím, jaká opatření budou v Kalifornii platit i v následujících měsících.

Každopádně Blizzard nad svojí velkolepou akcí nezlomil hůl a pro fanoušky připravuje náhradu. Mělo by jít o podobnou akci, které jsme se dočkali letos v únoru. Letošní digitální verze BlizzConu, tzv. BlizzConline nahradil událost z roku 2020, která musela být kvůli pandemii covid-19 zrušena. Na této online akci jsme se dočkali například představení her Diablo II: Resurrected a World of Warcraft: Burning Crusade Classic.

Každopádně následující událost v sobě bude slučovat jak online prvky, tak i osobní setkání v běžné realitě. Rozhodně jsme zvědaví, jak Blizzard tuto akci pojme a s čím se na ní pochlubí. Konat by se měla někdy začátkem roku 2022.

Zdroj: engadget.com