Foto použito se souhlasem Blue Origin

Blue Origin představil projekt komerční obrbitální stanice Orbital Reef. Velikostí by se mohla měřit s ISS

Blue Origin je v současnosti druhou nejvýznamnější soukromou vesmírnou společností. Společnost by v budoucnu ráda svou pozici ještě posílala a stala se minimálně na poli vesmírného turismu jedničkou. V tom by jí mohl pomoci i nově oznámený ambiciózní projekt Orbital Reef, soukromé vesmírné stanice na oběžné dráze Země.

Blue Origin slibuje, že komplex modulů, jenž by měl začít fungovat po roce 2025, poskytne prostor vesmírným turistům, vědcům a stane se unikátním místem pro komerční a průmyslová setkání a konference. Spolu s Blue Origin pracuje na projektu také společnost Sierra Space, dceřiná společnost Sierra Nevada Corporation. Jejím dosud nejznámějším projektem je vývoj lodi Dream Chaser, která je typická výraznými křídly a v budoucnosti by měla na oběžnou dráhu k vesmírným stanicím dovážet materiál i lidi.

Vnitřním objemem se by Orbital Reef mohla měřit s ISS. Celkově by měla stanice pojmout 10 lidí, její části potom budou vyhrazeny pro vědecké pokusy. Tvůrci tvrdí, že Orbital Reef bude „business park se smíšeným využitím“ ve vesmíru. Jeho součástí by mělo být několik míst pro připojení vesmírných lodí.

Blue Origin slibuje, že bude poskytovat komplexní servis od nutných školení přes dopravu až po ubytování a poskytnutí prostorů pro další program. Během tiskové konference Blue Origin i partneři projektu odmítli upřesnit, kolik by vesmírná stanice stála, ani neřekli, kolik investic by každý z nich do projektu poskytl. Pokud se Orbital Reef podaří skutečně vytvořit, stane se největším projektem svého druhu.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.