BMW dodá na silnice do roku 2025 dvanáct plně elektrických

Elektrifikace automobilů je trend, který následuje čím dál více automobilek. Další v řadě je BMV, která podle agentury Reuters hodlá zahájit do roku 2020 masovou produkci elektrických aut a do roku 2025 plánuje nabídnout dvanáct různých plně elektrických vozidel.

Německý výrobce automobilů představil svůj první elektromobil BMW i3 již v roce 2013, ale nynější plány jsou mnohem smělejší. Nové elektrické vozy by měly mít dojezd až 435 km, což by podle webu popularmechanics.com bylo o plných 100 km více, než kolik nabízí Model S 100D od průkopníka elektrifikace, společnosti Tesla. Podle šéfa BMW Haralda Kruegera se elektrifikace bude týkat všech značek a sérií, tedy i sportovní řady BMW M.

BMW se tak přidává k dalším výrobcům aut, kteří hodlají v blízké budoucnosti provést elektrifikaci svých vozů. Dříve oznámila britská automobilka Jaguar, že všechna její vozidla budou jezdit na hybridní či elektrický pohon již do roku 2020. Minulou středu také Nissan představil novou verzi svého elektromobilu Leaf, jehož „stará“ verze prodala v loňském roce 83 922 kusů.

 

Zdroj: reuters.com, popularmechanics.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.