Foto: Flickr

Bobby Kotick končí v Activision Blizzard

Bobby Kotick oficiálně odstoupí z pozice generálního ředitele společnosti Activision Blizzard 29. prosince 2023. Podle interního memoranda odejde také místopředseda představenstva Blizzardu Humam Sakhnini, v lednu skončí šéfka komunikace Activision Blizzard Lulu Meservey a v březnu odejde několik dalších vedoucích pracovníků. Kotick stojí v čele Activisionu od roku 1991. Ve společnosti Activision Blizzard dohlížel na populární herní série včetně Call of Duty, Diablo, Starcraft a World of Warcraft, a jakmile společnost v roce 2016 získala mobilní studio King, dohlížel i na vývoj Candy Crush. Společnost dosáhla v roce 2022 tržeb ve výši 7,5 miliardy dolarů.

Pod Kotickovým vedením se ale Activision Blizzard dostal i do problémů. Společnost byla v roce 2021 zažalována kalifornským úřadem pro občanská práva kvůli obvinění ze sexismu, diskriminace a obtěžování. V té době byly všechny nejvyšší vedoucí funkce ve společnosti Activision Blizzard obsazeny muži. V listopadu 2021 deník The Wall Street Journal informoval, že Kotick dlouho ignoroval a pomáhal krýt případy sexuálního obtěžování v herním studiu. V reakci na to zaměstnanci Activision Blizzard uspořádali stávku a požadovali Kotickovu rezignaci, ale hlasování akcionářů v roce 2022 ho udrželo na místě.

V roce 2022 koupila Activision za 69 miliard dolarů společnost Microsoft. Jakmile se koupě Microsoftu uskutečnila, Kotick prohlásil, že zůstane ve funkci jen do konce roku 2023. Podle agentury Bloomberg měl Kotick na akvizici vydělat 375 milionů dolarů a čeká ho odstupné ve výši 14,6 milionu dolarů.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.