Bocco Emo – malý společenský robot zprostředkovává kontakt uživatele s nejbližší rodinou

Roboti, kteří nejsou pouze stoje, ale dokáží projevovat emoce jsou především v Japonsku velmi populární. Vše odstartoval robotický pes aibo, v menší míře předvedly populární hračky Fubry a mnoho dalších zástupců.

Právě na roboty, kteří jsou svým uživatelům blízcí, protože umí vyjadřovat emoce se zaměřuje společnost Yukai Enginnering. V loňském roce přišli její vývojáři s konceptem speciálního polštářku s ocáskem, který se choval jako pes či kočka. Na letošní ročník veletrhu CES přivezli zástupci společnosti novinku v podobě robota Bocco Emo.

Jedná se o malého stacionárního robůtka, určeného pro komunikaci s rodinou a blízkými přáteli. Emo ve jménu robota neodkazuje k citově složitému období dospívání, ale ke schopnosti robota vyjadřovat empatii. Kromě toho, že dokáže předávat hlasové nebo textové zprávy, reaguje na jejich obsah. U pozitivních pasáží se mu tváře rozblikají zeleně, nadšeně kývá a vyluzuje šťastné zvuky. Naopak u špatných zpráv sklopí hlavu a smutně vrní. Kromě toho také reaguje na přítomnost svého uživatele a jeho hlas a pracovat s emoji, jež jsou součástí textu.

Podle svých tvůrců je Bocco Emo určený především pro lidi, kteří mají doma menší děti nebo starší příbuzné, kteří nemají smartphony nebo je neumí ovládat. Kromě samotného emocionálního propojení, je možné robůtka propojit s chytrými zámky, takže pozná, když někdo opustí dům. Má také detekce vibrací a detektor pohybu, kdyby například došlo k otřesům způsobeným pádem na zem, dokáže o tom rychle informovat.

Zdroj: theverge.com