Zdroj: lvloop.com

Boring Company dokončila práce na tunelu pod Las Vegas, první konvoje vozidel Tesla se v něm projedou během CESu 2021

Jméno Elona Muska si většina z nás spojí s projekty elektrických automobilů Tesla a soukromou vesmírnou společností SpaceX. Kromě nich se však Musk podílí na dalších zajímavých projektech a jedním takovým je rychlá podzemní dráha Hyperloop. Na několika místech v Americe pro ni razí tunely společnost Boring Company (která v minulosti proslula například tím, že svým fanouškům prodávala plamenomety).

Hlavním předmětem činnosti Boring Company ale není prodej zbraní, ale kopání tunelů pro Hyperloop. A jeden takový společnost právě dokončila pod povrchem Las Vegas. V současnosti probíhají nadzemní stavby dvou koncových stanic a jedné prostřední. Podle dosavadního postupu se zdá, že by dopravní systém mohl být spuštěný v lednu 2021 během chystaného veletrhu CES, jak bylo původně plánováno.

Vedle tunelů se stále vyvíjejí speciální vozidla, která budou v budoucnu tunely jezdit. Ty v prvních letech nahradí speciální vláčky vytvořené pospojováním vozidel Tesla. Ty budou podle plánu schopné obsloužit 4000 zájmců za hodinu a zkrátí cestu veletržním areálem. Ta obvykle trvá 15 minut svižnou pěší chůzí, díky tunelu a Teslám se zkrátí na dvě minuty.

Cílem je, aby byly konvoje Tesel autonomní, avšak z počátku je budou obsluhovat lidští řidiči. Ti následně budou dohlížet na provoz a zasáhnou v případě potřeby, v budoucnu by se pak měl stát systém zcela autonomním.

Dráha v Las Vegas má být spíše než prosperujcí projekt ukázka možností tunelové dopravy a bude sloužit návštěvníkům veletrhů a kongresů, stejně jako zájemcům o tuto dopravu. Hyperloop by se v budoucnu měl stát vysokorychlostní dopravou na dlouhé vzdálenosti.

Zdroj: theverge.com