Boston Dynamics představil svého prvního robota určeného pro komerční použití

Společnost Boston Dynamics je známé především díky svým virálním videím, jež prezentují pokroky v oblasti robotiky. Až doposud vydělávala tato společnost především na poradenstvím a na poskytování svých robotických patentů ostatním firmám. Nyní však konečně přichází s prvním vlastním robotem, jež je určený pro komerční prodej.

Robot Spot z nějž novinka vychází není v sortimentu Boston Dynamics žádným nováčkem. Jedná se o poměrně známého čtyřnohého robota, jenž v minulosti proslul svou schopností otevírat dveře, manipulovat s předměty a také svou dokonalou rovnováhou. Podle vyjádření Boston Dynamics je jeho komerční verze téměř připravená k tomu aby se mohla začít prodávat. V současnosti je testována v terénu.

Dva komerční roboti Spot navštívili i konferenci Amazon Re: MARS v Las Vegas. Nepohybovali se však samy, ale měly za svými zády dvojici operátorů, jež je řídili pomocí speciálně upravených tabletů. Roboti, tak jak je známe z videí jsou schopní autonomního pohybu a dalších funkcí. To však platí pouze v prostředí, které dobře znají a mají zmapované prostřednictvím strojového učení.

Během návštěvy a prezentace na konferenci se dokonce stalo, že se jeden z představovacích robotů zhroutil a bylo jej nutné nahradit jiným. Jinak však všechny systémy robotů fungovaly velmi dobře.

Předpokládá se, že robot Sport najde své místo třeba na stavbách kde bude díky své senzorické výbavě schopen monitorovat postup prací a upozorňovat na případné nebezpečí. Díky svému ramenu se může také stát pomocníkem starších nebo postižených lidí. Boston Dynamics ukázal, jak dokáže sbírat ponožky ze země.

Zdroj: bgr.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.