Foto: Wikimedia Commons

Britská internátní škola nutí studenty používat staré telefony Nokia

Mnoho škol zavedlo zákaz používání chytrých telefonů během vyučování, jedna britská internátní škola ale zašla ještě o krok dál (resp. zpět).

Eton College, historická a elitní britská internátní škola se slavnými absolventy, jako jsou princové William a Harry, Ian Fleming a Tom Hiddleston, zavedla od září pro své studenty prvního ročníku nové zásady používání mobilních telefonů. Studenti budou nyní muset nechat své chytré telefony doma, ale do školy si přinesou SIM kartu a vloží ji do starého školního, offline mobilního telefonu Nokia s jednoduchým číselným blokem, který umí pouze telefonovat a posílat textové zprávy, uvádí CBS News.

Politika britské internátní školy vychází z pokynů britské vlády, které ředitelům umožňují zakázat studentům používání chytrých telefonů během školního dne.

Zákazy a pokyny týkající se chytrých telefonů začínají pronikat i do amerických školních obvodů. Podle údajů z Govspend má 41 států alespoň jeden školní obvod, který zavedl pravidlo, podle něhož musí studenti při příchodu do školy odložit své chytré telefony do magneticky uzavřených pouzder.

Školní obvod v Los Angeles přijal v červnu zákaz používání telefonů ve škole v celém obvodu, což přimělo kalifornského guvernéra Gavina Newsoma, aby vyzval k přijetí podobného zákona na státní úrovni.

V New Yorku mezitím městský kancléř veřejných škol David Banks uvedl, že v nadcházejících týdnech plánuje zavést zákaz telefonování. Newyorská guvernérka Kathy Hochulová spolupracuje se zákonodárci státu na přijetí dvou nových zákonů, které by studentům umožnily nosit pouze telefony bez přístupu k internetu.

Dokonce i na Floridě platí celostátní zákaz nošení chytrých telefonů do škol, který zároveň vyžaduje, aby školy zablokovaly studentům přístup k sociálním médiím na svých Wifi sítích.

Zdroj: engadget.com