expanscape.com

Britská společnost Expanscape vyvinula prototypový notebook se 7 obrazovkami

Práce na více monitorech najednou se stala pro mnoho lidí prakticky normou, a když pak musí využívat svůj notebook mimo kancelář, pociťují značné nepohodlí. Proto v dnešní době existují lehké přenosné externí displeje, které je možné brát s sebou. Ale existují také radikálnější a originálnější řešení. A jedno takové (splňující obě výše zmíněná přídavná jména) představila společnost Expanscape.

Jedná se o koncepční notebook, jehož většina částí je vytištěná na 3D tiskárně. A tento stroj nabídne uživatelů ne dvě, ale hned sedm obrazovek, takže místa na různé aplikace a okna nabízí více než dost.

Celkově se nejedná o stroj pro každého, což není dáno jen jeho podobou a pravděpodobně i vyšší váhou, ale především cenou. Ta není přesně známá, ale lze ji odvodit od výbavy, jakou tento notebook disponuje. Jeho systém pohání procesor Intel i9 9900K s podporou 64 GB paměti DDR4 RAM a grafickou kartou řady NVIDIA GTX 1060. Dále výbava zahrnuje čtyři 17,3palcové 4K monitory a tři menší obrazovky s úhlopříčkou sedm palců a rozlišením 1920 x 1200 pixelů.

Systém obrazovek je navržen tak, aby jej bylo možné složit a získat tak čistý profil základny notebooku. Stroj je tak možné přenášet v poměrně běžně vypadající tašce. Jen je potřeba brát v potaz jeho vyšší tloušťku 4,3 palce. Jeho váha je potom téměř 12 kilo.

Společnost Expanscape, která tento stroj vyvinula, nabízí individuální úpravy počítačů. O svých cenách ale mlčí a požaduje ve smlouvě, aby ani kupující jejich výši nezveřejnil.

Zdroj: expanscape.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.