Foto: se svolením Lenovo

Brýle Lenovo Glasses T1 lze používat místo velkého přenosného monitoru

Lenovo představilo nejnovější brýle Glasses T1, které dokáží vytvořit „virtuální obrazovku“ přímo před vašima očima. Tento efekt je umožněn díky dvěma Full HD OLED displejům (pro každé oko je určen jeden), které jsou umístěny místo klasických skel.

Tento soukromý nositelný displej se velmi podobá jiným chytrým brýlím, včetně brýlí NxtWear Air od TCL, které využívají dvě obrazovky micro-OLED s rozlišením 1080p. Dalším podobným produktem je Nreal Air, který nabízí obnovovací frekvenci obrazovky 90 Hz oproti 60 Hz u T1.

Přestože tento typ brýlí není určen pro VR či AR a nelze je ani běžně nosit (displeje zakrývají výhled), velmi dobře dokáží suplovat běžný monitor. Díky své konstrukci obraz působí jako velké plátno v kině, proto je zážitek reálnější. Můžete sledovat filmy, hrát hry nebo třeba procházet důvěrné digitální dokumenty (výhodou je, že se vám nikdo nemůže dívat přes rameno).

Společnost Lenovo se na tento nový produkt snaží nalákat zejména hráče mobilních her a výmluvně se odvolává na zprávu společnosti Global Industry Analysts, která předpovídá, že do roku 2026 bude celosvětový trh v tomto odvětví tvořit 160 miliard dolarů.

Brýle T1 využívají USB-C k připojení k zařízením, jako jsou počítače, tablety, chytré telefony, počítače Mac a další. Pokud byste chtěli brýle používat se zařízeními se systémem iOS, jako je například iPhone, budete si muset koupit adaptér HDMI od společnosti Lenovo a také adaptér Digital AV od společnosti Apple. Kromě toho jsou brýle T1 také kompatibilní se sekundárním rozhraním „Ready For“ společnosti Motorola.

Lenovo Glasses T1 budou koncem letošního roku uvedeny nejdříve na čínském trhu. Na dalších trzích by se měly objevit v průběhu roku 2023. Cena prozatím nebyla zveřejněna.

Zdroj: theverge.com