Brýle Oculus získaly exkluzivní smlouvu na zpracování VR titulů ze světa Splinter Cell a Assassin’s Creed

Společnost Facebook údajně podepsala exkluzivní smlouvu, která ji umožní zpracovat VR tituly ze světa Splinter Cell a Assassin’s Creed na její brýle Oculus. Tato informace se bez dalších podrobností objevila na tento týden a datum ani podoba či rozsah nových titulů nejsou zatím známé. Jednalo by se s největší pravděpodobností o exkluzivní tituly, výhradně pro platformu od společnosti Facebook.

Obě výše zmíněné herní série obhospodařuje společnost Ubisoft, jež v minulosti publikovala několik VR titulů jako například Eagle Flight (jež se objevila exkluzivně právě na headsetu Oculus Rift) nebo kooperativní hra Star Trek: Bridge Crew. Zpracování do virtuální reality se dočkala i série Assasins Cread. Tento obsah je však určený speciálním hernám, a ne běžným uživatelům pro domácí použití.

Společnost Facebook u svých VR brýlí Oculus Rift a Quest vsazí mimo jiné na exkluzivity, kterými se chce odlišit od konkurence. Studio Insomniac Games pro ně vytvořilo několik jedinečných titulů a nyní údajně pracuje na open-world hře Stormland. Tyto projekty však nejsou součástí zavedených franšíz.

Současná verze virtuální reality se stále potýká se řadou omezení. Asi nejzásadnější z nich je pohyb v herním světě. Jak toto budou řešit openwordové hry od společnosti Oculus zatím není jasné.

Zdroj: htheverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.