Brýle pro virtuální realitu s technologií sledování očí i VR verze Firefoxu – HTC přivezlo na CES řadu novinek

V programu veletrhu CES nemohou chybět ani novinky z oblasti virtuální reality. O první velkou novinku v tomto odvětví se postarala společnost HTC, která rozvoji VR věnuje prakticky veškeré své úsilí.

HTC Vive Pro Eye – brýle s technologií sledování očí

Novinkou, kterou si pro CES HTC připravilo, jsou brýle nesoucí označení Vive Pro Eye. Ty přináší oproti svým předchůdcům vyšší rozlišení dvojice OLED displejů 2880 x 1600 (tedy 1440×1600 na jedno oko), což je efektivní nárůst o 78 procent oproti předchozímu modelu. Díky tomu by měl obraz, který jsou schopné brýle vykreslit, být jemnější a text čitelnější.

Druhou zásadní novinkou, kterou nové brýle přináší, je technologie sledování očí. Brýle jednoduše poznají, kam se jejich uživatel právě dívá, a obraz v této oblasti vykreslují kvalitněji. Stejně tak může funkce posloužit například k ovládání kontextového menu. Tato funkce sníží hardwarové nároky na virtuální realitu a podle HTC by také měla umožnit ovládání virtuální reality handicapovaným uživatelům.

Součástí brýlí HTC Vive Pro Eye jsou také sluchátka, takže ačkoliv brýle jsou stále závislé na kabelu, není nutné k nim vést druhý kabel speciálně pro sluchátka. Novinka by měla být dostupná ve druhém čtvrtletí letošního roku a její cena je určená na 799 dolarů.

Vive Cosmos – jednoduché brýle pro široké spektrum uživatelů

Vive Pro Eye nebyly jedinou novinkou, již HTC oznámilo. Druhými novinkovými brýlemi jsou Vive Cosmos. Ty jsou navržené tak, aby je bylo možné instalovat a používat maximálně jednoduše a pohodlně. Mělo by se jednat o levnější model, který přiblíží možnosti VR širší škále uživatelů. Kromě PC by v budoucnu mělo být možné tento headset propojit třeba s výkonnějším mobilním telefonem. Jejich cílem je dle slov HTC stát se průvodcem uživatelů napříč virtuálními světy.

„Zjistili jsme, že více než 85 % zájemců o virtuální realitu vnímá snadnou instalaci a použití jako nejdůležitější faktor při nákupu VR headsetu,“ řekl generální ředitel americké pobočky HTC Vive Daniel O`Brien. „Věříme, že Cosmos bude skvělou volbou pro ty, kteří do VR zatím neinvestovali, a zároveň nabídne skvělé zážitky i zkušeným fanouškům virtuální reality.“

Další novinkou je zpráva, že obchod Viveport nebude mít nadále omezení týkající se počtu her, které budou v daný měsíc uživateli dostupné. Doteď si každý mohl vybrat z nabídky pět titulů, nově budou v rámci předplatného dostupné všechny. V současnosti je jich více než 500.

Poslední významnou novinkou, již společnost HTC oznámila, byla spolupráce se společností Mozilla na vývoji verze prohlížeče Firefox, určeného speciálně pro virtuální realitu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.