Brýle pro VR Oculus GO byly uvedeny do prodeje

Nové brýle Oculus GO budí už delší dobu u fanoušků virtuální reality řadu očekávání. Jejich výrobce slibuje spojení cenově dostupného samostatného zařízení, které nebude nutné mít připojené k počítači nebo mobilnímu telefonu a technologicky velmi kvalitním zpracováním zážitku z virtuální reality.

Po jistých zmatcích s termíny vydání, kdy se hovořilo nejdříve o prosinci 2018, následně pak lehce neurčitém začátku léta 2018, byly brýle prvního května uvedeny do prodeje a to ve dvou variantách, které se liší použitou pamětí. Brýle s 32GB kapacitou za 199 dolarů a s 64GB pamětí za 249 dolarů.

Podle prvních reakcí to vypadá, že si společnost Oculus dala hodně záležet především na ergonomii brýlí. Místo kde brýle přiléhají na obličej je vyrobeno ze speciální měkké pěny potažené textilní síťovinou, která dobře odvádí pot. Systém tří nastavitelných pásků umožňuje Oculus Go pevně uchytit bez ohledu na tvar nebo velikost hlavy.

Co se hardwarové výbavy týče hardwarové výbavy, jsou brýle Oculus na úrovni chytrého telefonu vyšší střední třídy. V jejich základu je procesor Snapdragon 821. Velmi překvapivá je použitá technologie displejů, brýle totiž využívají dva LCD displeje s rozlišením 2 560 x 1 440 pixelů místo panelů OLED. Součástí soupravy jsou také sluchátka, či spíše malé reproduktory umístěné nad ušima.

Nespornou výhodou brýlí Oculus GO je, že jsou prvními samostatnými brýlemi, které není třeba nikam připojovat nebo do nich vkládat mobilní telefon. Ačkoliv podle svých parametrů nepatří k výkonnostní špičce oboru, mohly by díky příznivé ceně oslovit široké spektrum zákazníků a výrazně se tak zasloužit o rozvoj virtuální reality. Čím více bude uživatelů, tím více se vyplatí vývojářům her a aplikací vytvářet pro ně nový obsah.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.