Foto: Unsplash

Brzy bude možné přenášet fotky z Fotky Google na iCloud

Společnosti Google a Apple uvádějí na trh nový nástroj pro přenos snímků z aplikace Fotky Google do služby iCloud. Možnost exportu bude přidána v rámci iniciativy Data Transfer Initiative (DTI) do aplikace Google Takeout.

Nástroj, který bude uveden na trh v průběhu příštího týdne, automatizuje proces přenosu z aplikace Fotky Google do služby iCloud, takže nebude nutné fotky stahovat, nahrávat ani dělat nic jiného – jednoduše dojde k přenosu automaticky online. Na stránce podpory společnosti Apple je uvedeno, že celý proces přenosu může trvat několik hodin až několik dní, a to v závislosti na velikosti souboru.

Nutno říci, že přenesením obrázků ze služby Google do služby iCloud nedojde k jejich odstranění ze služby Fotky Google. Služba navíc nebude fungovat pro dětské účty, účty spravované Apple ID (ty, které byly zřízeny prostřednictvím správců IT) nebo účty iCloud se zapnutou pokročilou ochranou dat.

Tento nástroj následuje po spuštění nástroje z roku 2021, který provádí opačný postup: přesouvá vaše snímky z iCloudu do služby Fotky Google.

Zdroj: engadget.com