Foto: se svolením Apple

Budoucnost kreditních karet Apple Card je nejistá

Společnosti Apple a Goldman Sachs podle dostupných informací ukončí své partnerství, a to čtyři roky poté, co spojily své síly v oblasti kreditních karet Apple Card. Přestože obě společnosti nedávno prodloužily svou dohodu do roku 2029, Apple nyní navrhuje ukončení smlouvy v příštích 12 až 15 měsících.

Přestože tyto dvě společnosti v dubnu letošního roku uvedly na trh spořicí účet s vysokým úrokem, je pravděpodobné, že Goldman případným příliš neutrpí. Minulý měsíc se objevily zprávy, že banka usiluje o odchod z oblasti spotřebitelských úvěrů a začátkem letošního roku zašla tak daleko, že společnosti Apple oznámila, že by se ráda vyvázala ze smlouvy.

Goldman se také nedávno dohodl na prodeji společnosti Green Sky, která poskytuje úvěry na bydlení, a plánuje ukončit další partnerství s General Motors v oblasti kreditních karet. Zdá se tedy, že Goldman se v podstatě snaží nasměrovat mimo korporátní a velmi bohaté klienty.

Partnerství společností Apple a Goldman nikdy nebylo pro obě společnosti ani pro spotřebitele ideální. Zaměstnanci společnosti Goldman byli frustrováni povinnostmi, mezi něž patřil například splátkový kalendář či tlak na hromadné schvalování žádostí. Zákazníci naopak uváděli, že zákaznický servis banky byl noční můrou, včetně zpožděných převodů a poučování ze strany jejích zástupců.

Budoucnost kreditní karty a spořicího účtu Apple s vysokým úrokem je nejistá. Tyto dvě služby jsou součástí sektoru služeb společnosti Apple, který zaznamenává rostoucí příjmy ve srovnání se snižováním celkového prodeje. Společnost Synchrony Financial, která spolupracuje se společnostmi Amazon a PayPal, zkoumala možnost převzít roli společnosti Goldman.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.