Foto: se svolením Maverick Games

Bývalí vedoucí pracovníci Forza Horizon otevírají nové AAA herní studio Maverick Games

Klíčoví vývojáři Playground Games, tvůrce Forza Horizon, založili Maverick Games, nový vývojářský dům v britském Leamington Spaku, který se bude věnovat AAA titulům. V čele studia stojí bývalý kreativní ředitel Horizonu Mike Brown, výkonný producent Tom Butcher, technický šéf Matt Craven, obsahový ředitel Gareth Harwood a vedoucí oddělení zvuku Fraser Strachan.

Výtvarným ředitelem desetičlenného týmu je Ben Penrose, který naposledy pracoval ve vývojářském studiu Sharkmob na hře Vampire the Masquerade: Blood Hunt, ale má zkušenosti i ze studia Playground. Elly Marshall z EA se postará o UI a provozním šéfem se stal Harinder Sangha, veterán ze společností Sega a Sumo. Rozhodně jde o skvělou sestavu, která hodně slibuje.

Studio Maverick toho o svém prvním projektu prozatím moc neprozradilo, ale sdělilo, že půjde o titul s otevřeným světem pro konzole a PC. Brown trochu tajemně naznačil, že hra bude reakcí na to, jak se lidé v moderní době baví.

Také by mělo jít o hru, která se odkloní od klasických projektů, které jsou sázkou na jistotu, a přijde tedy s něčím novým a kreativním. Sangha uvedl, že společnost by si přála zvětšit různorodost herního průmyslu a otřást stávajícím vzorcem, který je sice spolehlivý, ale neumožňuje dostatečnou rozmanitost. Zdá se tedy, že se máme na co těšit.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.