Byznys s displeji telefonů má letos šanci předstihnout trh s televizemi

Celosvětový trh s displeji mobilních telefonů letos pravděpodobně předstihne trh s televizemi co do růstu tržeb a prodejů, uvádí společnosti IHS Markit. Trh s displeji mobilních zařízení narostl za posledních sedm let o 17 %.

Zatímco segment mobilních displejů zaznamenává dlouhodobě růst, prodej televizí se snížil za stejné období o 8 %. Poslední odhady prodejů mobilních displejů předpovídají tomuto trhu tržby ve výši 46,56 mld. dolarů ve srovnání s „televizními“ 41,25 mld. Srovnání se týká televizí s technologií LED a OLED.

Analytická společnosti Strategy Analytics uvádí, že displeje mobilních telefonů jsou i do budoucna na vzestupné trajektorii a jejich dodávky mají letos činit 3,24 mld.kusů a v příštích letech má číslo stoupnout na 4,62 mld. Podle společnosti podněcují prodeje displejů špičkové obrazovky technologie OLED a také ohebné displeje, který se začínají v poslední době objevovat. Segment ohebných displejů prý poroste ze 3,13 mld. dolarů za loňský rok na 20miliardový byznys v roce 2020.

Podle pozorovatelů bude z růstu displejů mobilních telefonů nejvíce profitovat Samsung Display, který je již nyní dominantním hráčem na trhu.

 

Zdroj: firstpost.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.