Foto: se svolením Activision

Call of Duty přichází s novým prostředkem v boji s cheatery – postaví poctivé hráče na jejich úroveň

Problém s cheatery ve hrách je velmi těžce řešitelný. Pokud totiž dojde k zablokování jejich účtu, často si jednoduše vytvoří nový. Populární hry, které tento problém řeší a mezi něž patří také Call of Duty, proto hledají další možné způsoby, jak s cheatery efektivně bojovat.

Zajímavým řešením je nový režim Damage Shield v novém anti-cheatovacím softwaru Ricochet ve hře Call of Duty Warzone. Tento režim umožní poctivým hráčům vytvořit štít, který odrazí útok nepřítele, což znamená, že se poctivý hráč bude moci k protivníkovi přiblížit a zneškodnit ho. Na to, jak štít funguje v praxi, se můžete podívat ve videu na konci tohoto článku.

Activision uvádí, že režim bude možné použít samozřejmě pouze v případě, „když server zjistí, že cheater manipuluje se hrou v reálném čase“, a tudíž prý „neexistuje žádná možnost, že by byl Damage Shield použit náhodně nebo omylem“. Nelze jej tedy zneužívat vůči běžným hráčům, ale pouze proti cheaterům. Poctivým hráčům dává Activision do rukou podobné prostředky, jakými disponují podvodníci.

Kromě toho se společnost nechala slyšet, že cheatery začne blokovat v rámci celé herní série Call of Duty, nikoliv pouze v jednotlivých hrách, a že zákaz se bude týkat i budoucích her Call of Duty. „V budoucnu může extrémní nebo opakované porušování bezpečnostních zásad – například podvádění ve hře – vést k trvalému pozastavení všech účtů. Navíc jakýkoli pokus o skrytí, zamaskování nebo zastření identity těchto hráčů nebo identity hardwarových zařízení může rovněž vést k trvalému pozastavení.“

Podvádění se přitom v několika posledních letech stalo metlou velkých her, a to dokonce do té míry, že řada profesionálních hráčů skončila se hraním.

Zdroj: theverge.com