Zdroj: YouTube.com

Call of Duty: Warzone si během 24 hodin zahrálo neuvěřitelných 6 milionů hráčů

Vývojářské studio Activision má důvod k oslavám – na své konto si totiž připsalo další velký úspěch, včera vydaný battle royale Call of Duty: Warzone si totiž za pouhých 24 hodin zahrálo asi 6 milionů hráčů napříč různými platformami. Novinka vyšla jak pro PS4 a Xbox, tak i pro PC, navíc podporuje tzv. cross progress i cross play.

Otázkou je, zda nový titul dokáže překonat dosavadní rekord, který drží Fortnite a Apex Legends se zhruba 10 miliony hráčů za tři dny. S velkou pravděpodobností se to podaří. Pro srovnání Fortnite se za prvních 24 hodin hrálo něco přes 1 milion uživatelů a Apex Legends asi 2,5 milionů hráčů.

Překonání rekordu přitom nahrává nejen nesporná atraktivita hry, ale také aktuální okolnosti, tedy to, že kvůli pandemii koronaviru SARS-CoV-2 mnoho lidí neplánovaně muselo zůstat ve svých domovech.

Ve hře, která je zcela zdarma (financována je klasicky pomocí tzv. battle passů v rámci kosmetických mikrotransakcí), si hráči mohou vybrat, zda zvolí tradiční režim Battle Royale nebo tzv. Plunder Mode. První režim umožňuje, aby se zároveň do hry zapojilo až 150 hráčů. Prostor, v němž se pohybují pohybovat, se přitom postupně zmenšuje, a tak hráče nutí do konfrontací. Kdežto v Plunder Mode si hráč užije spíše rabování a sbírání peněz i plnění herních úkolů.

Ve hře je k mání již klasicky široká škála zbraní, nejrůznějšího vybavení i vozidel, která mohou hráči podle libosti využívat. Novinkou Warzone je také tzv. Respawn After 1 vs. 1, který umožňuje návrat do hry uživatelům, kteří již zemřeli, ale podaří se jim zvítězit ve speciálním souboji. Hra má tedy skutečně co nabídnout.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.