Foto: se svolením Activision

Call of Duty ztratilo za rok téměř 50 milionů hráčů

Není to tak dávno, co byla Call of Duty: Warzone jednou z nejoblíbenějších her na trhu. Byla tak populární, že pomohla sérii Call of Duty překonat hned několik působivých milníků. Byly doby, kdy série byla schopna získat až 150 miliónů nových hráčů za měsíc. Avšak v posledních letech začal počet aktivních hráčů závratně klesat.

Společnost Activision uvedla ve své první zprávě pro investory za rok 2022, že se počet uživatelů her Call of Duty v průběhu roku 2021 a 2022 prudce snížil. Za pouhý jeden rok počet hráčů série Call of Duty klesl o více než 50 milionů. V porovnání s ostatními herními sériemi mají hry od Activision stále velmi vysoký počet hráčů, znepokojivá je nicméně rychlost, s jakou počet hráčů klesá.

Pokles počtu hráčů je nejprudší od roku 2020, kdy byla hra Call of Duty: Warzone poprvé uvedena na trh. Activision Blizzard tento pokles přičítá dvěma faktorům. Prvním z nich je podle společnosti klesající zájem o Call of Duty: Vanguard. Firma také přiznala, že hráči Warzone opouštějí rychleji než v minulých letech. Fanoušci s Warzone již delší dobu vyjadřují svou nespokojenost a dožadují se vytvoření nového a lepšího pokračování hry, které by mohlo opět vzbudit zájem o značku Call of Duty.

Tyto prosby budou možná brzo vyslyšeny, neboť se ukázalo, že Activision pracuje na Warzone 2 a aby toho nebylo málo, tak Infinity Ward momentálně pracuje na pokračování rebootu Modern Warfare z roku 2019.