Foto: se svolením Apple

Canon bude vyrábět objektivy pro Apple Vision Pro

Apple chce vylepšit způsob, jakým lze vylepšit zachycování a sdílení obsahu na náhlavní soupravě Apple Vision Pro. S tím mu nově pomáhá stálice mezi fotoaparáty, společnost Canon, která pracuje na novém speciálním prostorovém objektivu pro svůj fotoaparát R7.

I když zatím neznáme mnoho podrobností, nový objektiv, který byl krátce ukázán během prezentace na WWDC, je mnohem jemnější než předchozí stereo objektivy. Jedná se o 7,8mm objektiv se světelností f/4 a technologií STM (krokový motor), která zajišťuje tiché a plynulé zaostřování.

V minulosti se společnost Canon zabývala objektivy zaměřenými na VR a prostorový obsah. Její poslední prostorový objektiv stál 2 000 dolarů. Zajímavé je, že Canon dříve uvedl, že žádný z jeho současných fotoaparátů není dostatečně rychlý na to, aby nabídl video, které se vyrovná Vision Pro. Jsme proto zvědaví, jaké video (a s jakou obnovovací frekvencí a rozlišením) přesně tato kombinace objektivu a kamery dokáže zachytit.

Společnost Apple také navázala aktualizací svého formátu 180stupňového 3D videa 8K a ve spolupráci se společností Blackmagic vytvořila nový pracovní postup, který usnadní pořizování a práci s imerzivními videi.

Zdroj: engadget.com