Foto: se svolením Canva

Canva získala obří aktualizaci, která zahrnuje řadu AI nástrojů

Populární webová platforma pro tvorbu grafického materiálu Canva získala rozsáhlou aktualizaci, která přináší celou řadu nových nástrojů využívajících umělou inteligenci. Většina těchto nových funkcí je koncipována tak, aby umožnila tvořit grafický obsah pro sociální média, prezentace či reklamní materiály i těm, kteří nemají profesionální zkušenosti s designem. Počet ohlášených funkcí přitom vůbec není malý, což z Canvy může udělat poměrně obstojného konkurenta Adobe nástrojů.

Stávající sadu nástrojů obohatí nové centrum Brand Hub, které uživatelům pomůže udržet konzistenci s vizuální identitou jejich organizací (Brand Kit). Jednotliví uživatelé (např. zaměstnanci jedné společnosti) tak budou moci pracovat s prostředky specifickými pro danou firmu, jako jsou loga, písma, barvy a pokyny pro design. Brand Folders poslouží k seskupování prostředků pro konkrétní události, kampaně a projekty a šablony Brand Templates designérům umožní vytvářet opakovaně použitelné šablony pro opakující se události, jako jsou například e-mailové kampaně.

Správci navíc mohou nastavit některá oprávnění, aby zajistili, že veškerý obsah vytvářený v Canvě zůstane v souladu se značkou, a omezit neschválená písma a barvy. Správci mohou také schvalovat pracovní postupy přímo v aplikaci Canva před zveřejněním, aby se zabránilo ukládání a kontrole více návrhů na různých místech. K dispozici je také nový nástroj Magic Replace, který dokáže jedním kliknutím nahradit daný prvek ve všech návrzích (což se hodí, pokud například potřebujete aktualizovat zastaralé logo).

Magic Replace je ale jen jednou z několika nových funkcí využívajících umělou inteligenci, které do Canvy přibyly. Další z nich je Magic Eraser, pomocí níž by mělo být snadné odstranit vše, co na obrázku nechcete, ať už jsou to lidé v pozadí nebo nějaký objekt. Funkce Magic Edit umožňuje pomocí generativní AI vyměnit objekt za něco úplně jiného.

K dispozici je také nástroj Magic Design, který z jakéhokoli nahraného obrázku vygeneruje kurátorský výběr personalizovaných šablon (například plakátů nebo narozeninových přání). Dále asistent pro psaní textů s podporou AI, který dokáže z textové výzvy vygenerovat psaný obsah. A pokud nemáte čas na sestavování vlastních prezentací, pak je tu dokonce nástroj, který za vás vygeneruje celé značkové prezentace. Nová funkce překladu automaticky přeloží jakýkoli text do více než 100 různých jazyků a videozáznamy lze sladit s rytmem zvukové stopy bez jakýchkoli ručních úprav. Společnost Canva uvedla, že jako základ těchto funkcí používá kromě vlastních systémů také kombinaci různých modelů umělé inteligence.

V neposlední řadě přibude 953 nových písem a řada nástrojů nesouvisejících s pracovním prostředím, které si vyžádala širší komunita. K dispozici jsou nové funkce pro úpravy rozvržení, vrstev, stylů a gradientů a k obrázkům lze nyní přímo v aplikaci přidávat text.

Zdroj: theverge.com