Foto: se svolením CD Projekt RED

CD Projekt Red se omluvil za protiruské narážky v Cyberpunk 2077

Vývojářské studio CD Projekt Red, které stojí za hrou Cyberpunk 2077, se omluvilo za dialogy a graffiti vložené do ukrajinské verze nové aktualizace hry, které kritizují ruskou invazi Ukrajiny, informoval PC Gamer. Společnost CD Projekt Red slíbila protiruské narážky odstranit.

“Ukrajinská lokalizace hry Cyberpunk 2077 obsahuje několik narážek, které by mohly urazit některé ruské hráče,” uvedlo studio v prohlášení. “Tyto texty nebyly napsány zaměstnanci CD Projekt Red a nereprezentují naše názory. Pracujeme na jejich opravě a nahrazení v příští aktualizaci. Za tuto situaci se omlouváme a podnikáme kroky, aby se již neopakovala.”

Jak původně informoval server Zone of Games, některé z dialogů přímo odkazují na hesla ukrajinského odboje. Jinde zase graffiti naznačují, že Krym je ve světě Cyberpunk 2077 po ruské invazi v roce 2014 stále součástí Ukrajiny.

Ukrajinskou lokalizaci měla na starost ukrajinská společnost SBT Localization, která pracovala také na hrách Baldur’s Gate 3, Darkest Dungeon a dalších titulech. Problematických textů si všimli ruští a ukrajinští hráči a upozornili na ně na fórech služby Steam.

Ruská invaze na Ukrajinu měla neblahý vliv na ukrajinský herní průmysl. Vývojářská společnost GSC Game World byla nucena zastavit práce na hře Stalker 2: Heart of Chornobyl poté, co byla kvůli agresi nucena přesunout zaměstnance do Prahy.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.