Zdroj: store.steampowered.com

CD Projekt varuje hráče Cyberpunku 2077, módy z neznámých zdrojů mohou představovat bezpečnostní hrozbu

Studio CD Projekt Red vydalo oficiální varování všem majitelům PC verze hry Cyberpunk 2077. Stále častěji se totiž začaly objevovat případy, kdy se v módech pro hru začaly objevovat kódy, které následně způsobily poškození systému. Za chybu dle svých slov může částečně i samotný vydavatel hry.

Ten ve svém vyjádření uvádí, že se jedná o „chybu zabezpečení v externích souborech DLL, kterou lze použít ke spuštění kódu na počítačích PC“. CD Projekt dodává, že pracuje na opravě a zároveň žádá hráče, aby nepoužívali soubory z neznámých zdrojů. Vzhledem k rozsahu a povaze moderské scény (kdy na projektech pracuje často více lidí zároveň) se ale může jednat téměř o jakýkoliv mód.

Studio CD Projekt vsadilo u Cyberpunku 2077 na otevřenost k moderské komunitě. Ta se hry okamžitě chytila a do několika týdnu se objevil mód, který umožňuje hraní hry z pohledu třetí osoby nebo mód umožňující úpravu vzhledu postavy během hry. Trochu problém pak byl, když se objevil i mód umožňující prožití erotické romance s Johnnym Silverhandem alias Keanu Reevesem. Vývojáři tento mód vzhledem k reálné existenci předobrazu považují za neetický a vydali oficiální prosbu směrem ke hráčům, aby tento mód nepoužívali.

O tom, jak přesně byly počítače poškozeny, kolik je zdrojů potenciálního nebezpečí, ani kolik hráčů bylo útočníky využívajícími módy v Cyberpunku 2077, CD projekt neuvádí.

Zdroj: kotaku.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.