CEO Samsung Mobile DJ Koh naznačil možnosti rozkládacího telefonu, možná jej uvidíme ještě letos

O telefonu se skládacím displejem z dílny společnosti Samsung se hovoří už velmi dlouho. Minimálně od roku 2014, kdy společnost vytvořila reklamní video, jehož hlavní hrdina, získal pozornost ženy v baru právě díky telefonu se skládacím displejem, se o této novice mluví téměř při každé příležitosti, když Samsung ohlásí nějaké překvapení.

A jak se zdá, nemuselo by to už dlouho trvat. CEO mobilní divize Samsungu DJ Koh poskytl serveru CNET rozhovor, ve kterém oznámil některé informace, týkající se tajemného skládacího mobilního telefonu. Ten podle něj nabídne v rozložené verzi funkce plnohodnotného tabletu, včetně multitaskingu. DJ Koh popsal zařízení tak, že by mělo být podobné tomu, které známe z výše popsaného reklamního klipu.

DJ Koh také uvedl, že Samsung na telefonu pracuje, avšak jeho vývoj trvá tak dlouho proto, aby dosáhl požadovaných standardů. Skládací telefon musí mít smysluplné využití a funkce a nebýt pouze technickou raritou.

V rozhovoru také naznačil, že by se otvírací telefon mohl objevit již v listopadu na konferenci vývojářů společnosti Samsung. Pokud jej tam skutečně Samsung uvede, bude se pravděpodobně jednat o prototyp, který se do prodeje dostane někdy v příštím roce. I tak by se však jednalo o pokrok.

Zprávy o vývoji telefonů s rozkládacími displeji se objevily i v souvislosti se značkami Lenovo a Xiaomi, které pracují na svých vlastních prototypech. Spekuluje se že podobné záměry by mohla mít i značka LG, která je spolu se Samsungem velmocí na poli vývoje a výroby displejů a obrazovek.

Zdroj: cnet.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.