CEO Twitteru Jack Dorsey připustil, že přemýšlí o možnosti zpětné editaci twettů

Twitter patří do právní generace sociálních sítí a už od svého vzniku v roce 2006 byl velmi vlivnou platformou. Krátká vyjádření s maximální délkou 140 znaků komentovala a ovlivňovala dění v umění, politice i vědě. Jediná drobnost rozhraní chyběla- tlačítko editovat. Pokud jednou uživatel něco napsal, zůstalo to v původní podobně. Druhou možnosti bylo příspěvek včetně reakcí smazat.

Tato situace by se brzy (po dvanácti letech existence) mohla změnit. Jack Dorsey generální ředitel Twitteru při diskuzi s indickými studenty připustil, že by v brzké době mohl určitou formu úprav do systému zapracovat.

Twitter zatím drží politiku nulové editace, protože se obává, že by toho mohli uživatelé zneužívat. V případě kontroverzních prohlášení by je mohli zpětně upravovat, aby se tak vyhnuly možné kritice. U některých účtů, jako je ten který využívá americký prezident Donald Trump, je dokonce mazání příspěvků považováno za porušení pravidel.

V minulosti už Twitter úpravy řešil, v roce 2016 zvažoval možnost upravit příspěvek do pěti minut od jeho zveřejnění. Jack Dorsey nyní uvedl, že o určitém systému možných zpětných úprav uvažuje i v současnosti, avšak svůj výrok dále nespecifikoval. Pokud by k nějaké změně nakonec došlo jednalo by se nepochybně o podobnou revoluci, jakou bylo zdvojnásobení délky jednotlivých twettů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.