CES ukázal rychlejší standard Wi-Fi 6, jeho většího rozvoje se však dočkáme až příští rok

Když mluvíme o budoucnosti a pokroku bezdrátového internetu, myslíme většinou bezdrátový internet se standardem 5G. K výrazným posunům však dochází také u standardu Wi-Fi. Ten začíná procházet generační změnou a na veletrhu CES, který se konal minulý týden, se objevila řada routerů, které novou generaci Wi-Fi podporují. Problém však je, že zatím není k dispozici mnoho zřízení, které jež by novou formu Wi-Fi dokázali přijímat a zatím jich nebylo mnoho ani oznámeno v rámci programu CES.

Nová generace bezdrátového připojení má označení Wi-Fi 6 a měla by se zlepšit téměř ve všech ohledech. Tvůrci tohoto standardu tvrdí, že přinese nižší spotřebu, vyšší rychlost přenosu, větší dosah a také možnost zapojení více přístrojů.

Skupina Wi-Fi Alliance, která se o bezdrátový komunikační standard stará oznámila, že naplno zahájí certifikací nových přístrojů až během letošního podzimu, takže se Wi-Fi 6 reálně dočkáme dočkáme spíše příští rok.

Standard Wi-Fi 6 by měly podporovat vlajkové generace mobilních procesorů v čele s čipem Snapdragon 855. Stejně tak výrobci HP, Dell, MSI a Asus oznámili, že se standard Wi-Fi 6 začne v nejbližší době v jejich produktech objevovat.

Situace viděná z pohledu produktu CESu vypadá tak, že v nejbližší době sice bude k dispozici několik routerů, podporujících standard Wi-Fi 7 a bude zřejmě také k součástí také nevyšších řad notebooků a mobilních telefonů, opravdového rozvoje Wi-Fi 6 se dočkáme v roce 2020.

Zdroj: theverge.com