Zdroj: YouTube.com

Češi jsou nejlepší v CS:GO v Evropě, z šampionátu si odvezli mistrovský titul

Češi mohou být hrdí, tuzemští hráči Counter-Strike Global Offensive totiž ukázali, co v nich je, a na charitativním evropském šampionátu Nations Cup získali první místo. Jde o turnaj, který organizuje Evropská esportová federace. Českou reprezentaci přitom vybírala Česká asociace esportu a je potřeba říci, že vybrala skvěle.

Zlatou medaili si odnesl tým, v jehož čele stojí Michal „leckr“ Kadlíček a tvoří jej další čtyři hráči: Marek „kinzo“ Bílek, Zdeněk „daxen“ Dušek, Lukáš „capseN“ Koláčný a Filip „AJTT“ Dolenský. Ve vítězném zápase se mu s jasným výsledkem 2:0 podařilo porazit Severní Makedonii.

Stejného výsledku dosáhli čeští hráči už ve čtvrtfinále, a to v souboji proti Portugalsku. Po něm následoval vyrovnanější zápas s Maďarskem, v němž Česko zvítězilo 2:1. Poté následovalo finále se Severní Makedonií.

První mapou, v níž hráči změřili své síly, byl Dust 2. Zde se zpočátku lépe cítili Makedonci a ujali se vedení 3:0, netrvalo však dlouho a český tým skóre téměř vyrovnal. Do druhé poloviny zápasu tak vstupovali s výsledkem 7:8. Šlo přitom o napínavý souboj, Makedoncům se totiž podařilo náskok opět zvýšit, aby jej však na závěr tuzemští hráči zcela rozdrtili. Po výhře 16:12 se tak Česká republika ujala vedení v sérii.

V souboji o titul se přitom opakoval podobný scénář jako v prvním zápase. Na mapě Nuke nejdřív vedla Makedonie a Česko prohrávalo 1:6. Pak se ale Čechům podařilo udělit svému soupeři hned deset proher v řadě. Český tým tak nakonec získal titul mistrů Evropy.

Zdroj: sport.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.