Zdroj: vigorgame.com

Česká akční hra Vigor dorazí na PS4 i PS5, zdarma bude dostupná pro Nintendo Switch

Bohemia Interactive Studio oznámilo vydání verze české multiplayerové akční hry Vigor pro PS4 a PS5. Pro PlayStation 4 by měla vyjít 25. listopadu letošního roku, pro PlayStation 5 pak koncem roku. Kromě toho se vývojáři pochlubili další skvělou zprávou – verze této hry pro hybridní konzoli od Nintenda bude od 23. září zdarma.

Vigor je postapokalyptická multiplayerová akční hra, jejíž děj je zasazen do alternativní historie, kdy byl svět zničen jadernou válkou. Konkrétně je několik map zasazeno do norské krajiny. Hráč si v tomto nehostinném prostředí musí vybudovat přístřešek, hledat zásoby i vybavení a zároveň dávat pozor na nepřátele i smrtelné nebezpečí radiace.

Skutečnost, že se krátce po vydání PS5 objeví česká hra pro tuto platformu, je rozhodně chvályhodná. Díky tomuto rozhodnutí by tak Vigor mohl získat řadu nových fanoušků, jelikož lze předpokládat, že krátce po vydání nového PlayStationu trh ještě nebude přesycen podobnými tituly. Co se týče PS4, na vydání verze pro něj se hráči ptali už od vydání hry pro Xbox One. Jde tedy o splněné přání řady fanoušků.

Zmiňovaný herní titul byl veřejnosti představen již v roce 2018 v rámci E3. Vyšel pak v létě téhož roku, a to v Preview programu na Xboxu. Pokud přitom nebudeme uvažovat o portu pro Xbox Series X, poslední platformou, kterou Vigor prozatím neovládl, je PC. Hráči přitom o této skutečnosti dobře vědí a stále se snaží studio přesvědčit o tom, aby na počítačové verzi zapracovalo. Uvidíme proto, zda si tuto připomínku vývojáři vezmou k srdci.

Zdroj: vortex.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.