Český charitativní stream vybral rekordní částku

Velmi zajímavý projekt proběhl o tomto víkendu na profilu Rik_Leah prostřednictvím internetového kanálu Twitch.tv. Správcům tohoto účtu se podařilo zorganizovat nepřetržitý 24 hodin trvající stream, v jehož pozadí běžela finanční sbírka, jejímž cílem bylo vybrat dostatek finančních prostředků na pomoc rodině jedné z členek streamerské komunity. Její tatínek je po infarktu v bezvědomí a v nemocnici může strávit jen omezený čas, poté si jej rodina musí převzít k domácímu ošetřování. A právě na možnou realizaci toho projektu stream sbíral dobrovolné příspěvky.

Díky rozsáhlé kampani se projektu účastnilo mnoho členů české streamerské komunity, kteří se do projektu zapojili svým streamováním, účastí v chatu nebo komentovaným online hraním. Pro celou akci byl zvolen hashtag #JDEOPRINCIP, díky kterému se povědomí o ní šířilo dál. Akci podporoval například Jan Zelený, který účastníkům projektu nabídl přístup ke své nové hře Mashinky, nebo herní obchod Key4You, který taktéž věnoval kódy k různým hrám.

Letošní stream byl původně zamýšlen na podporu kočičího útulku, avšak poté co se autoři dozvěděli o stavu kamarádčina tatínka, rozhodli se pomoci jí. Díky všem účastníkům a organizátorům tohoto streamu se podařilo za 24 hodin vybrat 375 000 korun, což je v prostředí českého internetu rekordní částka.

Podobné projekty, jako je tento, jsou velmi prospěšné a ukazují, že aktivita lidí na sociálních sítích a internetu obecně může vést k velmi dobrým a prospěšným věcem. Zároveň také celou online scénu stmelují. Pomoc druhým je potřebná a je třeba si jí vážit, vždyť #JDEOPRINCIP.

 

Tak nějak uvažuji, jak to celé sepsat. Bylo to šílených 25 hodin… Obrovský projekt na malý byt, parádní zábava i…

Zveřejnil(a) Rik Leah dne 16. říjen 2017

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.