Český profesionální gamer Vojta Ptáček má velké srdce, první vyhraný milion věnoval dětskému domovu

O tom, že je profesionální hraní často spojené s dobročinnými projekty jsem vás na našich stránkách informovali několikrát. A to, že chtějí profesionální hráči skutečně pomáhat dokazuje i počin Vojty Ptáčka. Ten se věnuje hraní hry PlayerUnknown’s Battlegrounds (dnes už známější jako PUBG) na nejvyšší úrovni. Loni se účastnil také jednoho charitativního turnaje v Německu a vyhrál v něm více než 55 000 dolarů. Co s penězi udělat věděl hned – daroval je jednomu ze západočeských dětských domovů. „Přišlo mi to tak správné. Chtěl jsem peníze poslat někam, kde se jich nedostává,“ okomentoval krátce svoji motivaci.

V posledních několika letech se profesionální hraní posouvá mílovými kroky a to ve všech ohledech. To, co bylo dříve běžné v Asii, tedy hráči, kteří si svým umem dokáží vydělat podobně jako profesionálové v klasických sportech, stejně jako rozsáhlá fanouškovská základna, se dnes děje také v Evropě. Pozitivní na tom je, že většina profesionálních hráčů ukazuje různými formami, že jim lidé v blízkém i vzdáleném okolí nejsou lhostejní a chtějí jim aktivně pomáhat.

Sám Ptáček, který je mezi herní komunitou známější pod přezdívkou “Double”, je ukázkou toho, jak může život profesionálního hráče videoher vypadat. Stíhá studovat, hrát PUBG na vysoké úrovni a do toho se věnuje hraní fotbalu. Sport a pohyb jsou pro něj stejné důležité jako hraní na počítači, protože jednostranné zaměření není pro život dobré. Na kombinaci sportu a e-sportu se chce soustředit i nadále, proto také nastupuje ke studiu na FTVS.

Zdroj: info.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.