Český VR hit Beat Saber bude dostupný na PS VR

Český VR hit Beat Saber od studia Hyperbolic Magnetism se dostane i na platformu Playstation VR. Rytmická hra vyšla před pár týdny v předběžném přístupu na Steamu a hned si získala značnou popularitu.

V tuto chvíli není jasné, kdy se titul na PS VR objeví, protože vydání her pro tuto platformu prochází dlouhým striktním procesem schvalování a posuzování kvality. U platforem Oculus Rift a HTC Vive proces netrvá tak dlouho, proto je na Steamu nabídka VR her větší. Na druhou stranu je PS VR cenově dostupnější.

Česká hra se nedlouho po „předběžném“ vydání stala nejprodávanějším titulem, k čemuž přispěla hlavně její jednoduchost a návykovost. Úkolem hráče je přesekávat dvěma světelnými meči rychle se přibližující kostky s vyznačením, jakým směrem je třeba do nich seknout, přičemž levý červený meč seká do červených a pravý modrý do modrých. Na PS VR budou hráči řezat kostky pomocí ovladačů PS Move.

Sekání je synchronizováno s originální hudbou mladého českého skladatele Jaroslava Becka, který v současnosti působí v Los Angeles a který složil hudbu např. i ke krátkým filmům populární multiplayerové akce Overwatch od Blizzardu.

Hra přímo vybízí k soutěžení o nejvyšší skóre a hráči si je mohou porovnávat v rámci globálního žebříčku. Z předběžného přístupu by měla vyjít někdy před koncem roku.

Zdroj: blog.us.playstation.com, cdr.cz, wikipedia.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.