Zdroj: helloemma.cz

Český vývojář vytvořil virtuální hlasovou asistentku pro iPhone, která umí česky

Čeští uživatelé iPhonů se museli dosud spoléhat pouze na virtuální hlasovou asistentku Siri. Jde o software, který sice umí přijímat hlasové příkazy ve 21 vybraných jazycích, čeští uživatelé ale přitom museli spoléhali na angličtinu, němčinu, španělštinu nebo třeba ruštinu. Český jazyk mezi nimi totiž samozřejmě schází. A vzhledem k tomu, že lze předpokládat, že se situace s největší pravděpodobností v brzké době nezlepší, rozhodl se vzít situaci doslova do svých rukou český vývojář David Beck.

Na konci letošního února Beck na svém youtubovém kanále a webových stránkách helloemma.cz zveřejnil video, v němž představuje vlastní českou verzi hlasové asistentky Emmy pro majitele iOS zařízení. Vývojář v něm ukazuje vše, co Emma prozatím umí. Na jednotlivé příkazy přitom odpovídá překvapivě rychle a spolehlivě.

Přestože video vypadá opravdu působivě, je třeba brát jej s rezervou. Emma totiž nejspíš nebude součástí systému, ale uživatelé si ji budou moci stáhnout „pouze“ jako aplikaci. Je také jasné, že česká virtuální asistentka nebude zvládat to, co Siri. Pokud ale vezmeme v úvahu, že jde o práci jediného českého vývojáře, rozhodně zaslouží velkou pochvalu.

První funkční betaverze Emmy by se měla k uživatelům dostat již v sobotu 7. března. Plná verze by měla být k dispozici již začátkem letošního jara, a jako aplikace, která bude zcela zdarma dostupná ke stažení v App Store. Emma přitom bude umět česky a slovensky, mezi plánované jazyky ale patří třeba také polština a další.

Zdroje: jablickar.cz, helloemma.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.