Český YouTube letos ovládlo Despacito, Ed Sheeran a youtuber Kovy

Na konci roku přichází vyhodnocení každoročního projektu YouTube Rewind, v jehož rámci Google publikuje seznam nejoblíbenějších vidí. Českému YouTubu letos kraloval globální hit Despacito, britský zpěvák Ed Sheeran a zazářil i populární český youtuber Kovy.

Českou hvězdou konce letošního roku je nepochybně právě Kovy, vlastním jménem Karel Kovář, který v září pořídil exkluzivní interview s předsedou Evropské komise Jean-Claudem Junckerem. Kromě toho získal cenu Videobloger roku v anketě Czech Blog Awards a také se objevil na plátnech kin v dokumentárním filmu o youtuberech. V neposlední řadě se blýsknul parodií na zmíněný hit Despacito.

Dalším youtuberem, který o sobě dal letos vědět, byl Martin Carev s přezdívkou „Jmenuju se Martin“. Od něj jsme se dočkali kromě jiného zábavného videa o tom, co by bylo, „kdyby byly písničky v realitě 2“ . Do první desítky se probojovala i lifestyle youtuberka Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol, která se vrhla na hudební dráhu svým prvním počinem Ztracená.

Hudebnímu žebříčku českého YouTubu vévodí zpěvák Ed Sheeran a jeho píseň Shape of You se stala letos vůbec nejpopulárnější skladbou. Na druhém místě se umístila píseň Despacito od zpěváka Luise Fonsiho a rappera Daddy Yankeeho. Globální megahit v tomto roce zcela ovládl hudební žebříčky, když v počtu zhlédnutí překonal i píseň See You Again Wize Kalify. V současnosti se může Despacito pochlubit 4 mil. zhlédnutí.

Dalšími hvězdami hudební scény u nás je např. americká kapela Imagine Dragons se dvěma hity, čtvrtým Thunder a devátým Believer. Na pátém místě se umístili Češi, konkrétně duet zpěváka Pavla Callty a moderátora Leoše Mareše Píšem si svůj sen. Do první desítky se dostala i motivační píseň Když nemůžeš, tak přidej od české kapely Mirai.

V globálním žebříčku virálních videí se setkáváme s některými „starými známými“, jako je např. Dude Perfect, America’s Got Telent nebo Carpool Karaoke. Kromě nich se do přehledu probojoval také krátký studentský animovaný klip In a Heartbeat a taktéž animovaný klip History of the entire World od úspěšného youtubera Billa Wurtze. Desítka videí zařazená do top 10 nehudebních videí letos zaznamenala více než 633 mil. zhlédnutí (o 83 mil. více než loňští vítězové). Jejich sledováním strávili uživatelé 40 mil. hodin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.