Foto: Itch.io

Charitativní balíček na pomoc Ukrajině nabízí řadu her a dalších produktů za minimální příspěvek 10 dolarů

Společnost Necrosoft Games nabídla v obchodě Itch.io charitativní balíček na pomoc Ukrajině. Tento balíček obsahuje 991 nezávislých her, soundtracků, knih, komiksů, stolních RPG a herních nástrojů. Lze jej zakoupit za minimální příspěvek 10 dolarů. Veškerý výtěžek půjde organizacím pomáhajícím s humanitární pomocí na Ukrajině.

Balíček obsahuje hry, jako je Baba is You, 2064 Read Only Memories, Celeste, Skatebird či Towerfall Ascension. Tematicky zahrnuje také netradiční adventuru Bury Me, My Love, která vypráví příběh syrského páru v zuřící válce, nebo vojenské RPG Long Gone Days, které silně tematizuje lidskou cenu války.

Společnost Necrosoft do balíčku zařadila pouze placené produkty, přičemž 600 z nich ještě nikdy nebylo v takto velkém balíčku obsaženo. Celkově stojí všechny položky v balíčku asi 6 500 dolarů (po sečtení jejich běžné maloobchodní ceny). Výdělek půjde zejména dvěma charitativním organizacím, z nichž jednou je International Medical Corps. Jde o humanitární neziskovou organizaci, která v současné době působí na Ukrajině a snaží se zlepšit přístup ke zdravotnickým službám (včetně podpory duševního zdraví) a pomoci omezit šíření covidu-19. Druhým příjemcem je ukrajinská organizace Voices of Children, která zřizuje ubytování dětem a pomáhá jim vyrovnat se s hrůzami války.

Přestože společnost Necrosoft požaduje za všech 991 položek pouze minimální částku 10 dolarů, vyzývá dárce, aby – pokud mohou – zaplatili více. Společnost doufá, že se jí do 17. března podaří vybrat 1 milion dolarů. Odkaz najdete zde.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.