Charitativní herní turnaj GG Prague 2018 se rozběhne o tomto víkendu

Herní přenosy jsou čím dál tím populárnějším žánrem, který sleduje velké množství diváků, proč je tedy nevyužít k dobré věci? V minulosti jsme psali o 24 hodinovém charitativním streamu, který se uskutečnil na Twitchy na profilu Rik_Leah, který vybíral příspěvky na pomoc nemocnému tatínkovi jedné streamerky, nebo o jedenáctihodinovém přenosu Youtubera Jirky Krále.

Na dobrou věc se rozhodli přispět i pořadatelé herního turnaje GG Prague 2018, který se uskuteční už tuto sobotu. Jeho účastníci budou zápolit v jedené z nejpopulárnějších multiplayerových her současnosti, v Counter-Strike: Global Offensive. Jedná se o čistě amatérský turnaj, na který mají vstup zapovězený všichni, kdo se v minulosti na oficiálním turnaji v některé FPS hře umístili na osmém a lepším místě.

Celkově se turnaje účastní 13 týmů pod hlavičkou významných společností. jako jsou Seznam.cz, ESET nebo Skype. Týmy se budou utkávat na několika vybraných mapách v zápasech na 13 vítězných bodů.

Celý turnaj bude online streamován na Twitchovém profilu Ivana Dev1 Lazarova, který bude dění na místě společně s dalšími hosty komentovat. Celá akce si klade za cíl vybrat finanční prostředky, za které by bylo možné nakoupit televize pro dětská nemocniční oddělení, aby se malí pacienti cítili lépe, zvládali stres a odloučení od rodiny.

Turnaj se uskuteční v této podobě již podruhé a v loňském roce se podařilo pro nadaci Jonášek, se kterou turnaj spolupracuje i letos, vybrat 114 500 kč. Tuto částku by organizátoři rádi překonali, nezbývá než doufat, že se jim podaří.

Více informací naleznete na www.game4good.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.