Foto: Unsplash

Chatbot Bard se zdokonalil v porozumění videím na YouTube

Společnost Google aktualizovala svého AI chatbota Barda, aby s ním uživatelé mohli vést hlubší a smysluplnější konverzace, co se týče videí na YouTube. Společnost oznámila, že rozšířila možnosti Barda na YouTube, takže po jeho aktivaci dokáže generativní AI porozumět vybranému videoobsahu. Google uvedl, že se například budete moci zeptat Barda, kolik vajec bylo použito ve videu s receptem na koláč. Pravděpodobně se jej budete moci zeptat například také na názvy konkrétních nástrojů ve videích pro kutily. U recenzí jídel vám pak Bard možná bude umět říct, kde se nacházejí určité restaurace, o kterých se ve videích mluví, nebo odkud pochází konkrétní jídlo.

Bard poprvé získal možnost čerpat data z YouTube v září po aktualizaci, která jej integruje s dalšími produkty Google. Neuměl však analyzovat obsah videa a nedokázal zodpovědět na podrobné otázky, jež se ho týkaly. To se teď pomalu mění.

Společnost Google uvedla, že poslední aktualizaci provedla, protože se snažila vyslyšet požadavky uživatelů, jež si přáli hlubší zapojení AI do videí na YouTube. Uvedla také, že právě učinila první kroky ve schopnosti Barda porozumět videím na YouTube, což naznačuje, že technologie by mohla v budoucnu ještě lépe analyzovat videa na platformě. Abyste mohli s Bardem chatovat o videích na YouTube, musíte na webovém portálu chatbota povolit rozšíření YouTube.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.