Foto: Unspash

Chatbot Grok bude mít nově za úkol publikovat přehledy zpráv na X

Společnost X začala používat svého chatbota Groka k publikování přehledů zpráv a dalších témat, která jsou na platformě trendová. Tato funkce, která je v současné době dostupná pouze pro prémiové předplatitele, se podle společnosti nazývá Stories on X (Příběhy na X).

Podle X se Grok při generování textových přehledů spoléhá na příspěvky uživatelů. Některé jsou více zaměřené na zprávy, zatímco jiné jsou shrnutím konverzací probíhajících na samotné platformě. Jeden z uživatelů zveřejnil snímek obrazovky, který zobrazoval shrnutí zpráv o příjmech společnosti Apple a pomoci Ukrajině, a také další týkající se Muska a významných osobností na X.

Pokud vám novinka připadá povědomá, nemýlíte se. Stories on X se totiž výrazně podobá funkci Moments, která na Twitteru dlouhodobě zpracovávala tweety o důležitých zprávách na platformě. Tato funkce, kterou měl na starost tým lidských zaměstnanců, byla v roce 2022 zrušena.

Stejně jako jiné generativní nástroje umělé inteligence jsou i souhrny Groka opatřeny prohlášením o vyloučení odpovědnosti. „Grok může dělat chyby, ověřujte jeho výstupy.“ Grok samozřejmě nenabízí zrovna nejlepší výsledky, pokud jde o přesnou interpretaci aktuálních událostí. Již dříve například vygeneroval bizarní příběh, který se týkal toho, že se z hráče NBA Klaye Thompsona stal vandal, jelikož Grok v kontextu basketbalového zápasu nepochopil, co znamená slovní spojení „throwing bricks“ (tedy vrhání cihel).

Zdroj: engadget.com