Foto: Unsplash

Chatbot My AI vyděsil uživatele, když se zdánlivě vymknul kontrole

My AI je digitální asistent založený na jazykovém modelu GPT, stará se o uživatelské zážitky na Snapchatu Plus, nicméně od svého debutu v únoru zaznamenal množství poruch a technických závad. Potíže se objevily i tento týden v úterý – chatbot začal zveřejňovat jednovteřinové příběhy na kanálech jednotlivých uživatelů a poté delší dobu nereagoval. Problém je ale v tom, že My AI není vycvičen na zveřejňování tohoto typu příspěvků. Někteří uživatelé proto začali spekulovat o tom, že se chatbot vymknul kontrole a žije si vlastním životem.

Podle serveru TechCrunch chatbot My AI zveřejnil v příběhu dvoubarevný obrázek, který si jeden uživatel spletl se snímkem svého stropu. Zajímavé je, že po dotazu na záhadný příspěvek bot buď ztmavl, nebo odpověděl, že trpí technickým problémem. Toto vysvětlení mnoho uživatelů neuspokojilo a u některých vyvolalo mírnou paniku. Nakonec se však skutečně jednalo o technický problém.

„U služby My AI došlo k dočasnému výpadku, který už byl vyřešen,“ sdělil mluvčí společnosti TechCrunch a dodal, že v tuto chvíli služba My AI ale postrádá příběhy.

Bot My AI je součástí balíčku Snapchat Plus za 3,99 dolaru měsíčně a nabízí uživatelům řadu funkcí. Patří mezi ně doporučování AR filtrů a návrhy restaurací a aktivit na základě aktuálně oblíbených míst na mapě Snap Map. Nabízí také AI funkce ve skupinovém chatu, fotkách a videu, textových zprávách a také AI personu. V přípravě je údajně také genAI pro převod textu na obrázek.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.