Foto: Unsplash

ChatGPT je součástí Apple Intelligence

Apple na konferenci WWDC 2024 potvrdil, že spolupracuje s OpenAI na zavedení ChatGPT do iPhonu a dalších zařízení. GPT-4o bude v systémech iOS 18, iPadOS 18 a macOS Sequoia pohánět dotazy Apple Intelligence.

Craig Federighi ze společnosti Apple řekl, že nová Siri s umělou inteligencí může znalostní databázi ChatGPT. Příkladem může být dotaz na nápady na složité jídlo s konkrétními ingrediencemi. K dotazům můžete připojit také fotografie, například požádat o radu ohledně dekorací na základě konkrétního detailu nebo barevného uspořádání na nahraném obrázku. Kromě toho se můžete Siri ptát na dokumenty, prezentace a soubory PDF.

Díky nové funkci Compose bude ChatGPT integrován s nástroji pro psaní v celém systému Apple. Apple připojil příklad vytvoření vlastního příběhu na dobrou noc, který zahrnuje specifické zájmy dítěte.

Apple uvádí, že k ChatGPT je možné přistupovat zdarma bez nutnosti vytvoření účtu, a společnost tvrdí, že vaše požadavky a informace o uživateli nebudou zaznamenávány. Pokud jste si již předplatili ChatGPT (Plus, Teams nebo Enterprise), můžete svůj účet připojit a získat přístup k dalším placeným funkcím prostřednictvím zkušeností Apple Intelligence. Společnost Apple zdůrazňuje, že budete mít kontrolu nad tím, kdy je používáte, a pro každý požadavek ChatGPT v cloudu budete muset udělit výslovné povolení.

Zdroj: engadget.com