Foto: se svolením OpenAI

ChatGPT lze nově používat i bez účtu

V pondělí začala společnost OpenAI zpřístupňovat ChatGPT také uživatelům bez účtu. Podle jejích slov chce tímto krokem zpřístupnit tyto nástroje široké veřejnosti, aby mohlo výhody umělé inteligence vyzkoušet co nejvíce lidí. Nicméně společnost tím také získá více tréninkových dat, a pravděpodobně tak přiměje nové uživatele k vytvoření účtu a zakoupení předplatného (za přístup k GPT-4 namísto staršího modelu GPT-3.5, k němuž mají přístup uživatelé bez předplatného).

Spolu s tímto prohlášením společnost OpenAI uvedla, že přidala další ochranná opatření (mimo ta, která již platí pro předplatitele) pro uživatele bez účtu, včetně blokování nevhodných požadavků či generování obrázků v nevhodných kategoriích, což má bránit zneužití toho nástroje.

Nicméně i pokud patříte mezi uživatele bez předplatného, nemusíte se podílet na trénování dat. Chcete-li tuto možnost zvolit, klikněte na malý otazník vpravo od textového pole, poté vyberte možnost Nastavení a vypněte přepínač Vylepšit model pro všechny.

Společnost OpenAI uvádí, že ChatGPT používá týdně více než 100 milionů lidí ve 185 zemích světa. To jsou ohromující čísla na 18 měsíců starou službu od společnosti, o které mnoho lidí před dvěma lety ještě neslyšelo. Dnešní krok dává těm, kteří váhají s vytvořením účtu, podnět k tomu, aby si chatbota vyzkoušeli a tato čísla ještě zvýšili.

Zdroj: engadget.com