Foto: se svolením OpenAI

ChatGPT pro macOS je nově dostupný zdarma

Desktopová aplikace MacOS ChatGPT je nyní zdarma k dispozici všem. Má to však jeden háček – musíte vlastnit Apple Mac a váš počítač musí být vybaven systémem macOS Sonoma nebo vyšším. Společnost OpenAI zaváděla aplikaci postupně, minulý měsíc začala s předplatiteli služby Plus.

ChatGPT má nyní oficiálního klienta pro macOS, a to dříve než pro Windows, což je zajímavé, protože Microsoft je nejdůležitějším partnerem této společnosti. Samozřejmě, že Windows 11 má ve svém operačním systému integrovanou aplikaci Microsoft CoPilot poháněnou OpenAI, což pravděpodobně vysvětluje toto opomenutí. OpenAI a Apple také spolupracují na systému Apple Intelligence, kterého bychom se měli v budoucnu také dočkat.

Aplikace pro Mac obsahuje klávesovou zkratku (ve výchozím nastavení mezerník, ale lze ji přizpůsobit) pro zadávání dotazů chatbotům odkudkoli ze systému macOS. Mimo to aplikace zrcadlí vzhled a funkce webu ChatGPT (včetně vlastních GPT), pouze však v nativní podobě aplikace. Můžete také nahrávat soubory, fotografie a snímky obrazovky.

Zdroj: engadget.com