Foto: Unsplash

Chce dokázat, že je Autopilot Tesly bezpečný a před rozjetý vůz postavit živé dítě

Dan O’Dowd, dlouholetý kritik automobilky Tesla, nedávno vyzkoušel testování Autopilota na Modelu 3. Vyzkoušel, zda tento elektromobil zastaví před figurínou dítěte. To se nestalo a O’Dowd uvedl, že by měl být tento systém na základě jeho testování zakázán. Nyní se na Twitteru naopak ozval fanoušek Tesly, který navrhuje šílené řešení, jak Autopilota otestovat podruhé. Natolik totiž věří této automobilce, že by před elektromobil postavil skutečné dítě.

Na svém twitterovém účtu Whole Mars Catalog přímo píše toto: „Je v Bay Area někdo, kdo má dítě, které by mohlo vběhnout před mé auto při zapnutém samořízení, abych dokázal, že mám pravdu? Slibuji, že je nepřejedu… (v případě potřeby auto samo zastaví).“

Otázkou samozřejmě zůstává, zda to autor myslel vážně. Ale i kdyby šlo pouze o hloupý žert, je neuvěřitelné, kam jsou ochotni někteří lidé dojít jen proto, aby dokázali svůj názor. Není proto divu, že na tato šokující slova v otevřeném dopise zareagoval také redaktor serveru The Verge Andrew J. Hawkins. Ve svém dopise autora šokujícího twitterového příspěvku vyzývá k tomu, aby nic podobného nezkoušel. Naráží zejména na to, že podobné nápady mohou inspirovat další lidi k tomu, aby něco takového zkusili.

Pravdou každopádně je, že se příspěvek zasadil o rozvíření nové debaty okolo bezpečnosti Autopilota vozidel značky Tesla. Jsme zvědaví, zda tento poslední incident automobilku donutí k dalšímu testování svých vozidel ve vztahu k bezpečnosti dětí.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.