Chcete hrát na Nintendu Switch retro hry? Postavte si vlastní

Společnost Nintendo má bezpochyby bohatou herní historii plnou spousty skvělých her, které jsou dodnes velmi populární. Příkladem toho může být prodejnost herních konzolí NES a SNES Classic. Nintendo si své klasické tituly hlídá a na moderních konzolích si je nezahrajete. Tedy pokud nejste jako Tim Lindquist a nepostavíte si vlastní konzoli.

Lindquist je studentem elektrotechniky na státní univerzitě v Iowě a jeho koníčkem je hardwarový modding. Tedy vytváření a přizpůsobování počítačových a elektronických komponent. Jeho posledním projektem je herní konzole Switch-esque, která díky emulačnímu softwaru s otevřeným zdrojovým kódem umožňuje hrát téměř jakoukoli retro hru. Svým počinem se pochlubil prostřednictvím serveru Hackday.

Konzoli její autor pojmenoval Nintimdo RP. Základ jejího hardwaru tvoří oblíbený minipočítač Raspberry Pi, který je určen počítačovým nadšencům, kteří si chtějí vyzkoušet práci s počítačem od samého základu. Kromě minipočítače samotného je součástí konzole také mikroprocesor, který zpracovává signál z tlačítek konzole. Šasi konzole tvoří plastový rám vytištěný na 3D tiskárně, na té jsou vytvořeny také všechny ovládací prvky. Zařízení dále disponuje sedmipalcovým dotykovým displejem a 10 000mAh baterií, která se nabíjí prostřednictvím Micro USB. Zařízení má také port HDMI, díky kterému je možné konzoli zapojit na zobrazovací zařízení jako je televize nebo dataprojektor. V takovém případě se displej konzole automaticky vypne. Pomocí dvou USB portů je možné připojit ke konzoli další ovládací zařízení. Ta zatím Lindquist nepředstavil, ale vzhledem k tomu, že jádro Raspberry Pi funguje na bázi Linuxu, neměl by být problém k zařízení zapojit myš a klávesnici a ovládat jej pomocí nich.

Zařízení nemá odnímatelné ovladače jako jeho komerční vzor, avšak je možné, že se Timu Lindquistovi podaří najít způsob připojení originálních ovladačů z Nintenda Switch, vzhledem k tomu, že se připojují prostřednictvím bluetooth by to takový problém být nemusel.

Některé ze zdrojových kódů a technických nákresů Lindquist zpracoval do obecně srozumitelné podoby a umístil na Github, aby tak podpořil nadšence, kteří by jej chtěli napodobit.

Zdroj: Theverge.com, hackaday.com