Zdroj: kickstarter.com

Chcete si pocvičit angličtinu a práci s chytrým reproduktorem? Zahrajte si s přáteli netradiční hru Hey Robot

Chytré reproduktory jsou navrženy jako skuteční virtuální společníci. A kromě praktických úkolů, které jim jejich uživatelé mohou zadávat, s nimi může být i opravdová zábava. Nyní vynechejme vyprávění jednoduchých vtípků a hříček a zkusme něco interaktivnějšího – třeba hru Hey Robot, kterou si nyní mohou vyzkoušet všichni uživatelé zdarma v online režimu.

Jedná se o velice specifickou hru, na které je zajímavé to, že vznikala mimo systémy chytrých reproduktorů a není závislá na platformě. Hrát ji tedy mohou majitelé Alexy i Google reproduktoru Google Home.

Hra připomíná původně českou hru Krycí jména, v jejímž základu musí hráči propojit více slov na hernám plánu jedním slovem, aniž by jedno z těchto slov (nebo jeho základ) vyslovili. Ve verzi pro chytré reproduktory hrají dva týmy spolu nebo proti sobě. Stejně jako v Krycích jménech před sebou mají hráči pole s kartičkami s jednotlivými slovy a snaží se přesvědčit chytrý reproduktor, aby řekl dané slovo bez toho, že by je sám vyslovil.

Hra je založená na nedokonalosti chytrých reproduktorů a komunikaci s nimi. Týmy se střídají v tom, kdo položí virtuálnímu asistentovi otázku, v jejíž odpovědi zazní požadované slovo. Při každém chybném pokusu se navíc bodová hodnota slova zvýší o jeden bod, takže chyba potencionálně nahraje soupeři. Vyhrává tým, který jako první získá 14 a více bodů.

Hra je původně karetní, avšak po dobu karanténní krize je k dispozici její online verze. Zahrát si ji můžete buď v kooperaci, nebo proti sobě. Hra je v anglickém jazyce, což může znamenat pro některé lidi překážku, na druhou stranu je to jedinečná možnost, jak si angličtinu procvičit. Slova, kterým hráči nerozumí (nebo je nechtějí hrát), je navíc možné vyměnit za jiná.

Zdroj: playheyrobot.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.