Chcete si zahrát Mario Kart ve VR a zážitkově? V Japonsku máte možnost

Japonsko bylo a jistém slova smyslu stále zůstává Mekkou pro všechny milovníky videoher. Ačkoliv není jeho náskok tak veliký jako na počátku devadesátých let, konzole a hry japonské provenience diktovaly tempo celému trhu, stále má co nabídnout.

V Tokiu je možné navštívit unikátní hernu, která se v mnoha věcech podobá akčním kinům a posouvá zážitek z virtuální reality zase o něco dál. Využívá speciální verze oblíbených her, které hráč ovládá pomocí speciálních ovladačů. Nejpopulárnější jsou bezesporu závody Mario Kart, které ve své první verzi vyšly už v roce 1992. V herně se stačí posadit do jedné z maket vozíků, vzít si brýle pro VR a můžete hrát, závodíte proti ostatním hráčům v herně, a pokud do někoho vrazíte nebo prudce zabočíte, vozíček, ve kterém sedíte, podle toho zareaguje.

Někteří hráči popisovali svou zkušenost jako něco mezi videohrou a horskou dráhou. Ve virtuální realitě vynikne prý především měřítko, kdy hráč jako postavička v malém autíčku projíždí obrovským světem. Hra je navíc koncipovaná tak, aby mezi hráči docházelo k co nejčastější interakci a díky speciálním bonusům nebo naopak zpomalovacím prvkům nemá nikdo šanci ujet ostatním. Ve finále nejde o vítezství, ale o to užít si bláznivou zábavu s přáteli.

Herna využívá pro virtuální realitu brýle HTC Vive a Vive trackery, které dokáží přesně detekovat pozici hráče. Kromě výše zmíněných závodů Mario Kart nabízí herna další tři hry, z nichž každá využívá jiný speciální ovladač. Zábavně vypadá například létání na šlapacích létajících kolech, které jsou nahrazeny speciálními rotopedy.

Herna se nachází v Tokiu a je první svého druhu a za jednu hru v ní zaplatí zájemce 40 dolarů. Cena je poměrně vysoká, ale podle reakcí lidí, co si Mario Kart nebo některou z ostatních her měli možnost užít, opravdu stojí za to. Pokud bude tato herna úspěšná, Nintendo zřejmě otevře další.

Zdroj: Theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.