Foto: activision

Cheatovací program pro Call of Duty: Warzone může vážně ohrozit bezpečnost počítače

Podvádění, a to ani v počítačových hrách, není správné, což asi není nutné nijak zvlášť připomínat. Používání nelegálních programů ničí herní zážitek nejen uživateli, ale i jeho hernímu okolí. Cheaty do multiplayerových her jsou dnes i přesto velmi výdělečným byznysem (jejich cena často přesahuje cenu her samotných), ale mohou být i velmi nebezpečné.

Společnost Activision varuje na svých stránkách, že v jednom z nelegálních programů, který má hráči pomoci stát se lepším v Call of Duty: Warzone, obsahuje poměrně nebezpečný virus. Program stačí jednou spustit a spolu s ním se spustí i malwarový kód, který postupně infikuje celý počítač nebo jeho výkon použije pro vlastní zájmy. Jeho činnost je podle Activisionu navíc poměrně snadno zjistitelná, což může vést mimo jiné k vyloučení hráče ze hry.

Cheat umožňoval několik zjednodušení, díky nimž měl uživatel konkurenční výhodu nad svými protivníky. Mohl zabíjet první ranou, vidět skrz zeď, mít nekonečné množství nábojů nebo využívat služeb asistenta míření, který vždy zacílil přímo na hlavu soupeře.

Cheat označovaný jako Cod Dropper v0.1 byl šířen zdarma nebo za poměrně nízké částky na internetových fórech o hře a odhadem jej stáhly a využívaly tisícovky hráčů. Jestli napáchal nějaké skutečné škody v jejich počítačích, zatím nebylo prokázáno, možnosti k tomu ale měl.

Podobné programy často způsobují nevětší škody přímo hrám a jejich tvůrcům. Jednou ze zásadních vlastností kvalitních her je balanc možností hráčů tak, aby byly maximálně fér. Podobné programy to však ničí a může se stát, že řada hráčů je proto odmítne hrát.

Zdroj: research.activision.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.