Chrome dostane funkci, která upozorní uživatele na možnou krádež jeho přihlašovacích údajů

Google brzy do svého prohlížeče Chrome přidá funkci, která upozorní uživatele na to, jestli jeho přihlašovací údaje někdo odcizil. Navrhne také, aby uživatel změnil jakákoli „recyklovaná“  hesla.

   Google poznamenává, že na této funkci pracuje již delší dobu. Začátkem letošního roku ji představil jako rozšíření pro kontrolu hesel (Password Checkup) a v říjnu ji implementoval do účtů Googlu.   

   Kromě toho do prohlížeče přibude ochrana proti phishingu v reálném čase. Pro vyjasnění – Chrome již nyní uživatele varuje, pokud si myslí, že uživatel se chystá navštívit stránku, která se pokusí o krádež jeho informací. Google nicméně říká, že u této nové funkce, vycházející z jeho malwarové a phishingové databáze Google Safe Browsing, je o 30 % vyšší pravděpodobnost, že uživatele varuje před potenciální hrozbou.

   Chrome bude také uživatele nově varovat, pokud si bude myslet, že se uživatel chystá zadat heslo z účtu Googlu na podezřelé phishingové stránce. Tuto funkci bylo možné dosud využít pouze tehdy, když uživatel povolil funkci synchronizace prohlížeče.

   Google také upravil rozhraní Chromu, aby bylo pro uživatele snadnější vidět, jestli se chystá uložit přihlašovací údaje na sdílený počítač nebo do jiného profilu, a přepracoval též vzhled menu přihlášení, které má nyní „jasně“ ukazovat, jestli je uživatel do prohlížeče přihlášen, či nikoli, a umožnit i snadnější přepínání mezi profily.

   Aktualizaci s výše uvedenými novinkami začne Google vydávat v následujících několika týdnech.

Zdroj: endgadget.com, blog.google

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.