Foto: Unsplash

Chrome nově umožňuje zabezpečit anonymní karty na Androidu pomocí biometrického ověření

Společnost Google zavádí do systému Android funkci, která posílí soukromí při prohlížení webových stránek v anonymním režimu. Technologický gigant v příspěvku na blogu uvedl, že nově umožní uzamknout relaci prohlížeče Chrome v anonymním režimu pomocí biometrického ověření. Po debutu na iOS se nyní tato funkce dostává také k uživatelům Androidu.

Po zapnutí této funkce budete muset při každém návratu na anonymní kartu (po opuštění prohlížeče nebo po přepnutí do jiné aplikace) ověřit svou totožnost prostřednictvím biometrického údaje (obličeje nebo otisku prstu). Po návratu na uzamčenou kartu se objeví šedá obrazovka s logem anonymního prohlížení uprostřed. Klepnete na možnost „Odemknout anonymní režim“ a poté zvolíte buď biometrické ověření, nebo ověření identity pomocí PIN kódu.

Možnost uzamknout anonymní prohlížení se na Android poprvé dostalo v roce 2022 (tedy více než rok poté, co je Google začal testovat pro iPhony a iPady), ale tehdy šlo jen o experimentální funkci, která nebyla široce dostupná. Nyní se to mění.

Funkce se prozatím zavádí a pro mnoho uživatelů zatím není dostupná. Pokud chcete zjistit, zda je na vašem zařízení již k dispozici a vyzkoušet si ji, klepněte na nabídku se třemi tečkami v pravém horním rohu prohlížeče Chrome, otevřete Nastavení a poté přejděte na záložku Soukromí a zabezpečení a zapněte možnost „Zamknout anonymní karty při opuštění prohlížeče Chrome“ (pokud tam již tuto možnost máte).

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.