Foto: se svolením Google

Chrome pro iOS nově umožňuje přesunout adresní řádek

Nová funkce prohlížeče Chrome pro iOS sice prohlížeč nijak zásadně nemění, ale může být velmi užitečná. Google totiž konečně vyslyšel prosby řady uživatelů a umožnil přesunutí adresního řádku prohlížeče z horní části obrazovky do spodní části, přičemž v případě potřeby jej můžete vrátit na původní místo.

Smyslem je usnadnit dosažení adresního řádku palci, podobně jako je tomu v mobilních prohlížečích Safari a Opera, které umožňují přemístění prvku na obrazovce. Stačí dlouze stisknout řádek URL a v zobrazených možnostech zvolit možnost Přesunout adresní řádek na spodní stranu. Totéž lze udělat pro jeho přesunutí zpět do horní části obrazovky. K nastavení nové funkce se ale dostanete i v nabídce Nastavení.

Bohužel společnost Google prozatím nesdělila, kdy má v plánu přinést tuto funkci také na systém Android. Prozatím tedy bude k dispozici pouze na telefonech iPhone. Společnost přitom testovala rozhraní Chrome Home, které mělo lištu URL ve spodní části, již v roce 2019, nicméně tehdy zůstalo jen u experimentu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.